זלמן ודבורה דבורקין

הנידון ישראל דבורקין בן שנה נולד 1952 להורים שלמה זלמן ודבורה גרו במעברה רחוב פרידשיק 16, מגדיאל.

לישראל היו קצת שילשולים, האבא לקח אותו לרופא,הרופא אמר לקחת אותו לבית חולים מלבן בפרדס כץ, והזהיר את אבי התינוק שלא ללכת לבלינסון!!

האבא עם התינוק הגיעו למלבן, אמרו לאבא תשאיר אותו פה עד מחר בבוקר ואז תיקח אותו הביתה, למחרת כשהגיע האבא לבית החולים אמרו לאבא: הילד שלך נפטר, ואז האבא התחיל לבכות וביקש את הגופה כדי לעשות לוויה, אמרו לו שבארץ ישראל יש חוק שבבית חולים עושים לוויה וקבורה, אתה יכול ללכת הביתה.

כיוון שחמי היה עדין נפש הוא לא מאלה שמתפרעים, הוא עזב את המקום תוך כדי שהוא בוכה בבכי תמרורים, כשהוא הגיע הביתה אשתו שאלה אותו איפה שרוליק אז הוא סיפר לה מה שהיה, היא התחילה לבכות ולמשוך בשערותיה, וצעקה עליו למה הלכת משם?! אני לא הייתי זזה משם!

לפני כעשר שנים אחות של בעלי הלכה לעורך דין והגיעו לשלב שהראו לה את הקבר, ואז נעצרנו בזה, הציעו לנו לפתוח את הקבר ובסופו לא נעשה עם זה דבר, כאן נעצרנו היות שאמרו לנו שהנושא רגיש ואין סיכוי למצוא משהו.

הננו בזה לצרף מסמכים שבידינו, תעודת הפטירה שגיסתי הוציאה ממשרד הפנים

(וזה לא היה פשוט, היא נגשה לפקידה, וכנראה שהפקידה היתה חדשה, היא הוציאה די מהר את תעודת הפטירה, לאחר מעשה היא קלטה שאולי משהו לא תקין והלכה להתייעץ עם פקידה בכירה, הפקידה הבכירה כעסה עליה מאוד, אבל המסמך היה כבר בידי גיסתי.

בתעודת פטירה יש כמה דברים תמוהים, כתוב שם ששם אבי התינוק "חלסון" כשלאמיתו של דבר שם האב הוא שלמה זלמן, וכן בנוגע ל"מין" אם זכר או נקבה כתוב "לא ידוע".)

כמו כן השגנו את פרטי הזהות של התינוק מרשומון של משרד הפנים, ומצורף כאן גם כן,

(יש סתירה בין מה שהוצאנו ממשרד הפנים למה שכתוב ברשומן של משרד הפנים.

מהדף של משרד הפנים כתוב : נפטר בכ"ו תשרי תשי"ג. 15/10/1952

וברשומן של משרד הפנים כתוב שנפטר בי"ב תשרי. 1/10/1952.

גם כתוב ברשומן שנפטר בגיל 65, תמוה ביותר!! כשנכתב לפני זה שנולד בשנת 51.

ברשומן כתוב מין: "נקבה", כשקוראים לו בשם ישראל..

ובדף של משרד הפנים כתוב מין: "לא ידוע".

בדף של משרד הפנים וברשומן כתוב שם האב: חלסון, כשלאב קוראים שלמה זלמן.)

כמו כן מצורף צילום מתעודת זהות של הורי התניוק הנחטף שלמה זלמן ודבורה דברקין.