יצחק ומרים ברוך

סבי וסבתי, יצחק ומרים (מרי) רוזלין ברוך, עלו ממומביי, הודו לירושלים בשנת 1949. המשפחה יוצאת עיראק (בגדד). הם התחתנו בשנת 1951 בירושלים. סבי וסבתי התגוררו כל השנים בקרן היסוד, בקרית ביאליק. לסבי וסבתי נולדו שבעה ילדים: מזל, רותי, פלורה ז"ל ויוסי (תאומים), מגי, וחנה שנולדה עם אח תאום. האח שנעלם היה התאום של חנה. סבתי הייתה בערך בת 40 כשחנה והתאום נולדו, בתאריך 25.8.1963 בשעה 3 לפנות בוקר, בביה"ח רמב"ם.

מיד לאחר הלידה נאמר לסבתי ע"י הצוות בבי"ח שהתינוק נפל ומת, עטפו אותו ולקחו אותו מבלי לומר לה כלום. ללא תעודת פטירה ומקום קבורה. סבי לא היה נוכח בלידה. אחות בשם הדסה שעבדה בקופת חולים בקרן היסוד בקרית ביאליק אמרה לסבתי שנולד לה בן ושתברר. סבתי כנראה היא לא הבינה את הרמז וחשבה שהיא התכוונה לתביעה, אך סבתי היתה תמימה ופחדה להתעסק עם הרשויות. חשוב לציין שהאחות בקופת חולים תמיד דיברה איתה על הבן ואמרה לה לברר.

מיד לאחר הלידה נאמר לסבתי ע"י הצוות בבי"ח שהתינוק נפל ומת, עטפו אותו ולקחו אותו מבלי לומר לה כלום. ללא תעודת פטירה ומקום קבורה. סבי לא היה נוכח בלידה.אחות בשם הדסה שעבדה בקופת חולים בקרן היסוד בקרית ביאליק אמרה לסבתי שנולד לה בן ושתברר