יטי וברקו קלמן

שלום צוות עמר"ם ובני משפחות.

שנים שאני מחפשת אתכם, אנשים לספר להם שגם משפחתי ממוצא רומניה איבדו בן. שנחטף בדיוק כמו ילדי תימן, בעורמה. זה הזמן לפתור את התעלומה זדונית זו, שבעקבותיה קודמו רופאים והתעשרו על גבם של הורינו ואחינו האבוד.

הורי קלמן ברקו וייטי. עולים חדשים מרומניה אך זה נישאו בתחילת דרכם המקצועית בישראל "ארץ היהודים" המקום הבטוח "משלנו" אימי עובדת בשנים הללו שנות השישים המאוחרות כאחות בבית חולים אסף הרופא במחלקת ילודים ויונקים.

מנהלה ד"ר אליהו כספי. ההורים אף מטופלים בקליניקה בפרטית שלו בתל אביב בטיפוליי פריון, משלמים ממיטב כספם. מושג היריון, נולד בן בטרם עת בחודש השביעי להריונה של אימי 23.3.1968 התינוק נולד פג. ד"ר כספי אליהו מייעץ להורי להעביר את הבן, הפג לפגיה בבית חולים איכילוב, לטענתו הפגייה באסף הרופא איננה מפותחת דיו.

לימים מתברר כי לא מדובר באיכילוב אלא במכון ויצ"ו לפגים בתל אביב בסמוך לאיכילוב. התינוק חי במקום לפי סיפורים של אבא 10 ימים. בשלב מסוים ההורים מקבלים הודעת טלגרמה כי התינוק נפטר. הוריי מבקשים לראות את גופת בנם, אין גופה. ההורים פונים למשטרת יפו-תל אביב מגישים תלונה מורים להם ישר לגשת חזרה לאסף הרופא, לטענתם הגופה הועברה לנתיחה באסף הרופא. אין גופה באסף הרופא. מי בכלל אישר נתיחה????. במקרה זה אמא שלי היא הקורבן וטרף קל הרופא יודע את הוולד עוד כעובר. במהלך השנים הורי חיפשו אחר בנם.

בשנת 2004 נפטרה אימי וציוותה עלי להמשיך לחפש אחרי אחי. בשנת 2009 מבקש ממני אבי להמשיך ולחפש! האדם היחיד שמכיר את הסיפור הינו הרופא המכובד. כאשר יצרתי קשר טלפוני עימי נבהל וזעם כששמע את שם משפחתי קלמן. אני פניתי בבקשה להגיע לטיפוליי פריון עבורי וזה נלחץ ואמר , רק למשמע שם משפחתי " אמרתי להורים שלך מת – זה מת" לא תמצאי ניירת יש לי חדשות בשבילו , יש ניירת אך לא אפרט כרגע. כל מה שאומר הוא, שבשנת 1968 מכון ויצ"ו לפגים בתל אביב בשדרות שאול המלך למעשה נסגר, פגים לא היו אמורים להיקלט. מכון ויצ"ו היווה מקום מסתור. התינוק הזה הועבר לסורוקה כוון ששם נפתחה מחלקה מיועדת לכך. ברור לי כי אחי נחטף ואומץ.

חשוב לי למלא את צוואת הורי. כל שברצוני הוא ש"האיש" דהיינו אחי לא ימשיך להסתובב בתחושה שזרקו אותו ואין לו שם. יש לו שם הוא שייך למשפחה מדהימה ואנחנו נפגש.

אבישג קלמן

ההורים מקבלים הודעת טלגרמה כי התינוק נפטר. הוריי מבקשים לראות את גופת בנם, אין גופה. ההורים פונים למשטרת יפו-תל אביב מגישים תלונה מורים להם ישר לגשת חזרה לאסף הרופא,לטענתם הגופה הועברה לנתיחה באסף הרופא. אין גופה באסף הרופא.חשוב לי למלא את צוואת הורי. כל שברצוני הוא ש"האיש" דהיינו אחי לא ימשיך להסתובב בתחושה שזרקו אותו ואין לו שם. יש לו שם הוא שייך למשפחה מדהימה ואנחנו נפגש.