אפרים תשובה

המשפחה עלתה מלוב בשנת 1948. אפרים נולד בתאריך 7.1.1948. ב-9 ביולי אפרים חלה והוריו, ליאורה ושלום תשובה ז״ל, לקחו אותו להדסה תל אביב ממחנה באר יעקב בו שהו. הם החזירו אותו הביתה בריא ולפי טענתם באותו ערב שלחו להם אמבולנס ולקחו אותו מידיהם בטענה שאפרים חולה.

למחרת הלכו הוריי לבקרו בבית החולים אולם לא נתנו להם להיכנס. הם ראו אותו מבעד לחלון וראו שמצבו טוב. למחרת שוב הגיעו לבקרו - הוא זיהה אותם ואף הושיט לקראתם ידיים. חבר של הוריי שהיה בביה״ח סיפר להם שמצבו טוב. באותו ערב כבר הודיעו להם שיבואו למחרת לקחתו.

למחרת כשבאו לקחת את אפריים הודיעו להם לתדהמתם שהוא נפטר מחניקה על יד סורגי המיטה. לאחר מחאה של סבי וסבתי טענו שמת מהתייבשות. למרות מחאות ושבועות של בקשה לעזרה לא נעשה דבר. סבי וסבתי טוענים שהראו להם קבר של תינוק ללא גופה.

לאחר שהמשפחה פנתה לועדות החקירה קיבלנו תעודת פטירה ורישום קבורה. היום לאחר חיפוש בקרית שאול מצאנו את הקבר ואנחנו רוצים להתחיל בתהליך בקשה לפתיחת קבר.

לאחר יומיים ששהה בבית חולים בבוקר היום השלישי הגיעו סבי וסבתי לבקרו, ואז הודיעו להם שהוא נפטר מחניקה על יד סורגי המיטה. לאחר מחאה של סבי וסבתי טענו שמת מהתייבשות. למרות מחאות ושבועות של בקשה לעזרה לא נעשה דבר.